Pro nejvyšší nároky okapy PREFA!

Povrchová úprava PREFA je zárukou trvalé hodnoty a dlouhodobé kvality. Obstojí i v náročných podmínkách a zůstávají i po mnoha letech funkční a krásné.

Okapové žlaby PREFA jsou osvědčené již mnoho desetiletí a ohromují propracovaným technickým řešením detailů. Široká nabídková paleta 11 standardních barev a libovolné speciální barvy (RAL a NCS) umožňují prakticky jakékoli designové variace. Od varianty tón v tónu až po architektonicky zajímavé akcenty kontrastních barev - vše je možné.

Okapové žlaby PREFA jsou vyráběny z barevných hliníkových svitků. Základním materiálem pro hliníkové výrobky PREFA jsou slitiny dle EN 573 resp. DIN 1725. Povrchová úprava okapových žlabů a trubek probíhá metodou coil coating a splňuje přísné požadavky ECCA (European coil coating Association) v Bruselu.

Výrobek svou trvalou teplotní odolností od -30 °C do +80 °C splňuje vysoké nároky na vnější architekturu. Vrstva laku je tvarovatelná a odolná vůči běžným povětrnostním vlivům. Výrobu metodou coil coating doprovázejí přísné kontroly jakosti. Tloušťka vrstvy, stupeň lesku, barevný odstín, tvrdost laku, přilnavost laku, vazba laku, odolnost proti deformaci a vytvrzení laku jsou důležitá kritéria zkoušek. K tomu navíc zkoumání dlouhodobého chování při testech postřikem solí a venkovní expozicí.

Výhody žlabů PREFA:

  • odolnost proti korozi a trvanlivost díky hliníku
  • kontrolovaná originální kvalita
  • kreativní použití v 11 standardních barvách a speciálních barvách
  • obzvlášť bezúdržbové
  • rozsáhlé příslušenství


Rozměry okapových žlabů (kusové délky 3a 6 m):
25, 28, 33, 40

Hliníkové svodové trubky (kusové délky 3 m):
Ø 80 mm, Ø 100 mm, Ø 120 mm, Ø 150 mm

Složení materiálu hliníkových okapových žlabů

Svitky PREFA pro okapové žlaby jsou povrchově upravovány procesem coil coating. Při něm prochází pásy až 20 kroky zpracování. Po předčištění je oboustranně nanášen a vypalován nátěr. 3 nanášecí zařízení a 2 pece pak zajistí nanesení 25 µm polyesterové krycí vrstvy.

12 standardních barev – a na přání celá paleta


Klasickými standardními barvami okapových systémů PREFA lze vytvořit harmonická řešení ke všem běžným střešním a fasádním barvám. Ale pokud pro vás „harmonie“ není dost perfektní, můžete si objednat váš okapový systém PREFA ve vaší oblíbené barvě. Všechny díly se vyrábějí z barevně lakovaného hliníku a vytvářejí jedinečný ucelený systém. Žlaby se dodávají ve čtyřech různých rozměrech a to i jako hranaté nebo nástřešní.

 

 

Potřebujete další informace?
Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš email:
* Dotaz:
Antispamová ochrana
*