Zemní vruty   BAYOS


Zemní základové vruty to je moderní alternativa k betonovým základům, šetrná k vašemu pozemku, nedochází k poškození vegetace dopravou a instalací proti klasickým betonovým základům. 

Základy je možné okamžitě zatížit, odpadá technologická přestávka při betonáži. 

Žádné kopání, betonování a odvoz vykopané hlíny. Základy pro rodinný dům jsou hotové během jednoho dne, 365 dní v roce, mráz nevadí

Udělali jste chybu, nebo základy a stavba nad nimi už není potřeba ? Vrut snadno demontujete pouhým vyšroubováním a znovu použijete.

Hlavní výhody základů na zemních vrutech proti klasickým betonovým:


Bez kopání  • Bez betonu  • Okamžitě zatížitelné

Rychlá a snadná montáž  + ekologické

Nastavitelné • Ideální i pro zakládání staveb v nerovném terénu

Ihned stabilní, přemístitelné a  znovu použitelné

Výhodné řešení a možnost vrácení nepoužitých dílů


Jak zemní základové vruty fungují:

Zemní vrut při zašroubování do země díky kónusovému tvaru těla zhutní a stlačí zeminu ve svém okolí, a tak vznikne díky ploše pravidelného závitu na těle vrutu velmi pevný základ, který lze okamžitě zatížit.

S hloubkou zavrtání vrutu do země enormně roste únosnost základů.

Kamenitá půda, skalnaté podloží není problém, naopak pevnost je maximální.

Proč věřit zemním vrutům

Zemní základové vruty BAYO.S i KRINNER byli testovány, schváleny a mají potřebné atesty a certifikáty pro zakládání staveb v ČR. Dokumenty ke stažení: certifikáty a osvědčení

Zemní vruty BAYO.S i KRINNER jsou staticky testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž - přesně víme jaké vlastnosti mají vruty v zemi a jak je můžeme zatížit.
U větších staveb s plánovaným větším zatížením doporučujeme provést zemní test únosnosti půdy, který ukáže vlastnosti zeminy v dané lokalitě pro správný výběr vrutu a jeho délky (hloubky zavrtání).

Stavba na zemních vrutech může být vedena jako dočasná stavba.  -  Na stavby do 30m2 stačí ohlášení stavby a nemusí být stavební povolení. (doporučujeme ověřit u příslušného stavebního úřadu, a nebo předat podklady nám a my správný postup zjistíme pro konkrétní případ.)