Komínové systémy


Komínové systémy Komíny CZ jsou zárukou dokonalého technického řešení, nejlepší ceny. My komíny opravdu vyrábíme a proto jim skutečně rozumíme. Komínové systémy Komíny CZ můžete zakoupit v široké sítí více, než 300 partnerských stavebnin po celém území ČR.

Do našich komínových systémů standardně dodáváme komínové vložky nejvyšší třídy kvality A1N1. Tyto vložky mají teplotní odolnost 600°C a zkušební tlak 40 Pa. Požadujte vždy tu nejvyšší kvalitu komínových systémů za nejlepší cenu.


Námi nabízené komínové systémy jsou zárukou:
» špičkového řešení
» profesionálního přístupu
» vysoce kvalitního servisu
» dokonalé kvality zpracování
» plnohodnotné nabídky systémů
» rychlé a jednoduché montáže
» krátkých dodacích lhůt

 

Pro více informací klikněte zde.

KERAMO

- komínový systém pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem s keramickou vložkou
- krby, krbová kamna, klasické kotle, na všechny typy paliv

VARIO

- komínový systém pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem s keramickou vložkou
- krby, krbová kamna, klasické kotle, na všechny typy paliv
- tvárnice navíc vybavena dvěma kruhovými otvory o průměru 100 mm

KERAMO-TURBO

- komínový systém pro odvod spalin od spotřebičů s přetlakovým režimem
- nejčastěji součástí dvouprůduchového komínu Keramo-Turbo
- kondenzační, Turbo kotle

NEREZO

- nerezový jednovrstvý komínový systém pro vložkování komínů
- nerezový třívrstvý komínový systém s izolací pro odvod spalin
Návrh NEREZO-3V

KERAMO - NEREZO

- komínový systém pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem s nerezovou vložkou
- krby, krbová kamna, klasické kotle, na všechny typy paliv

RENOVO

-      komínový nástavec pro opravy nadstřešních částí starých komínů
   

 


CIKO® 3V UNIVERSAL

Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště.

Popis systému

Vnitřní šamotové vložky společně s šamotovou hmotou, která je součástí systému, vytvoří celistvý komínový průduch, odolávající teplotním i vlhkostním změnám. Vnitřní průměry vložek se prodávají v těchto provedeních:

 • 140 mm
 • 160 mm
 • 180 mm
 • 200 mm

Oblast použití

Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL určen pro všechny druhy paliv (pevné, plynné, kapalné) a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin.

Příklad spotřebičů vhodných pro připojení ke komínovému systému CIKO® 3V UNIVERSAL:

 • Kotle na tuhá paliva
 • Kotle na plyn s přirozeným odvodem spalin
 • Kotle na olej
 • Krbové vložky
 • Krbová kamna

CIKO® TEC

Komíny CIKO® TEC jsou vhodné pro všechny druhy paliv (pevná, plynná i kapalná) a pro všechny typy spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin.

Popis systému

Vhodné i pro společné komíny od plynových kotlů pro podtlakový i přetlakový provoz. Dodáván v průměrech izostatických vložek:

 • 140 mm
 • 160 mm
 • 180 mm
 • 200 mm

CIKO® TEC je moderní komínový systém pro moderní vytápění Vašeho domu. Systém je složen ze špičkových materiálů a svojí konstrukcí respektuje současné trendy v oboru vytápěcí techniky. Krb, různý počet plynových kotlů, kondenzační technika, to jsou příklady absolutní svobody při výběru topného spotřebiče. Univerzálnost komínu využijete nejvíce v okamžiku, kdy se rozhodnete změnit typ kotle, druh paliva, způsob vytápění. V ten okamžik oceníte univerzálnost tohoto systému.

Oblast použití

Komínový systém CIKO® TEC vyniká svojí univerzálností v použití. Odvod spalin je však pouze část funkčního využití tohoto komínového tělesa. Druhou neméně důležitou vlastností komínu je přívod vzduchu pro spotřebič, který je zajištěn díky speciální konstrukci tepelné izolace a krycí desky.

Tento požadavek na přívod vzduchu je již delší dobu běžný u plynových kotlů s uzavřenou spalovací komorou (tzv. turbokotle). Nově však začíná být používán pro moderní krby a krbová kamna, která mají pro přívod vzduchu hrdlo ve spodní části spotřebiče. Řízený přívod vzduchu je důležitý hlavně u nízkoenergetických a pasivních domů, kde je výměna vzduchu sledována jako celek a je nepřípustné, kvůli hořícímu krbu, otevírat okno. V případě přívodu vzduchu ke spotřebiči pomocí komínu je vytvořen oddělený okruh vzduchu, který nemá vliv na tepelnou pohodu v místnosti. Přiváděný vzduch je spotřebován na hoření a krb pouze cirkulačně ohřívá vzduch v místnosti.


 

CIKO® PRAKTIK

Komíny CIKO® PRAKTIK jsou vhodné pro všechny druhy paliv (pevná, plynná i kapalná) a pro všechny typy spotřebičů s podtlakovým nebo přetlakovým odvodem spalin. Výhodou je jednoduchá a rychlá montáž.

Popis systému

Komínový systém CIKO PRAKTIK je složen z tepelně izolovaných nerezových komínových vložek a obvodového pláště z cihelných broušených tvarovek. Jedná se tedy o třívrstvý komínový systém vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin – kotle na tuhá, plynná i kapalná paliva, krbové vložky, krbová kamna, plynové turbokotle a kondenzační kotle, atd.

Záruka 10 let.

Systém CIKO PRAKTIK je dodáván s průměry vnitřních vložek:

 • 130 mm
 • 160 mm
 • 180 mm
 • 200 mm

Oblast použití

Komínový systém CIKO® PRAKTIK je určen pro všechny druhy paliv (pevné, plynné, kapalné) a všechny druhy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin.

 • Příklad spotřebičů vhodných pro připojení ke komínovému systému CIKO® PRAKTIK:
 • Kotle na tuhá paliva
 • Kotle na plyn s přirozeným odvodem spalin nebo nuceným
 • Kotle na olej
 • Krbové vložky
 • Krbová kamna
 • Při použití pro plynové turbokotle nebo kondenzační kotle je nutno zajistit externí přívod vzduchu ke spotřebiči.

CIKO® GAS

Komíny CIKO® GAS najdou použití u spotřebičů na plynná a kapalná paliva, a to jak v přetlakovém, tak i v podtlakovém provozu.

Popis systému

Komínový systém CIKO® GAS se skládá z keramických komínových tvárnic, tvořících obvodový plášť, který je vybaven plastovými vložkami. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, kde výstupní teplota spalin v sopouchu bude zaručeně nižší než 120°C (zkušební teplota dle harmonizované normy ČSN EN ISO 306 >160 °C).

Komínový systém CIKO® GAS se dodává ve čtyřech průměrech vnitních vložek:

 • 80 mm
 • 110 mm
 • 125 mm
 • 160 mm

Materiál plastových vložek Ricom se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí. Mechanické a chemické vlastnosti tohoto materiálu jsou nastaveny podle speciálních požadavků na komínové vložky.

Oblast použití

Při provozu nízkoteplotních a kondenzačních kotlů vznikají agresivní kondenzáty obsahující kyseliny. Z tohoto důvodu jsou na vlastnosti materiálů použitých k výrobě komínových vložek kladeny vysoké požadavky z hlediska jejich chemické odolnosti, tepelné propustnosti, plynotěsnosti atd. Jako nejlepší řešení se nabízejí plastové vložky Ricom, používané v systému CIKO® GAS, vyráběné ze speciálních konstrukčních plastů, jejichž nízká hmotnost a technické řešení na bázi hrdlových spojů umožňují snadnou a rychlou instalaci.

 


CIKO® NEREZ třívrstvý

Komínový systém complex D představuje moderní komínový stavebnicový systém pro odvod spalin od tepelných spotřebičů. Systém se vyznačuje malou náročností prostoru na montáž, nízkou hmotností, malými manipulačními prostory, vysokou variabilností a obzvlášť rychlou a cenově příznivou instalací.
NOVINKA: komín s hladkým pláštěm bez vnějších spon – nerezový komínový systém COSMOS.

Popis systému

Systém obsahuje celou řadu komponentů včetně kotvících prvků, což přináší neomezené možnosti při sestavování komínů. Dále umožňuje velice rychle sestavovat kouřovody t.j. napojení tepelného spotřebiče na komín a to bez potřeby mechanické úpravy jednotlivých dílů. Komíny jsou okamžitě po montáži schopny provozu. Další velkou výhodou je možnost dodatečné přestavby případně demontáže a to i po několikaletém provozu. Systém je vhodný pro všechny druhy paliv jako je olej, plyn, uhlí, koks, dřevo… a je použitelný pro podtlakový i přetlakový provoz.

 

Progresivní řešení zajišťuje tepelnou dilataci každého dílu samostatně. Komínové díly se sestávají z vnitřní vložky z nerezové oceli tloušťky 0,6 případně 1,0 mm (obě tloušťky jsou certifikovány pro všechny druhy paliva). Ta je izolována minerální vlnou tloušťky 50 mm (interiérové komíny), případně 25 mm (fasádní komíny) a opláštěna nerezovým plechem tloušťky 0,6 mm s vysoce lesklým povrchem. Povrch komínu je rovněž možné dodat s nástřikem práškové barvy v odstínu palety RAL, v broušeném matu, případně i z galvanicky poměděného plechu.

 

Výrobek je díky jedinečnému řešení montážního spoje předurčen pro široké použití a umožní provádět montáž i začátečníkům. Komínový systém CIKO® NEREZ complex D obsahuje celou řadu tvarových dílů s jejíž pomocí lze bez mechanických úprav smontovat libovolné komínové těleso. V závislosti na zamýšleném umístění komínového tělesa je možno vybírat z mnoha variant založení komínu.

 

 

Potřebujete další informace?
Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš email:
* Dotaz:
Antispamová ochrana
*