Odvětrávací turbiny


K čemu slouží ventilační turbíny Lomanco?
Odvětrání střešních plášťů pomocí ventilační turbíny Lomanco

Každá střecha vyžaduje kvalitní vzdušný oplach. Vlhký vzduch vzniklý nepříznivými povětrnostními podmínkami se nesmí ve střešním systému usadit a zkondenzovat. Ventilační turbíny Lomanco zajistí aktivní, průběžné a trvalé odvětrání. Ventilační turbíny Lomanco se buď používají preventivně, nebo až v případě problémů, kdy již ale může být pozdě. Především plechové střechy trpí na kondenzaci.

Odvětrání šachet panelových domů pomocí ventilační turbíny Lomanco

Každý panelový dům musí mít vyřešený systém odvětrání koupelen, toalet a kuchyní. Odvětrání je řešeno prostřednictvím ventilační šachty, kde jsou na vyústění umístěny ventilační turbíny Lomanco. Ventilační turbíny Lomanco nahrazuje eletrický ventilátor, který je hlučný a často porouchaný. V systému odvětrání doporučujeme kombinovat ventilační turbíny Lomanco a malé axiální ventilátory. K regulaci odvětrání je vhodné použít uzavíratelné mřížky na výstupech v bytě.
Pro účely odvětrání šachet panelových domů jsou vhodné pouze největší a nejvýkonnější ventilační turbínu Lomanco typ Lomanco BIB 14 a ventialční hlavici Lomanco typ Lomanco TIB 14!!! Ventilační turbína a hlavice jiných typů nedosahují potřebných parametrů a nesplní požadavky na odvětrání!

Odvětrávání interiérů staveb pomocí ventilační turbíny Lomanco

Ventilační turbíny Lomanco kvalitně odvětrají půdní, skladovací, výrobní, sklepní a další prostory. K regulaci odtahu lze použít regulační klapku řízenou ručně, nebo elektromotorem.

Bližší informace k použití ventilační turbíny Lomanco na panelových domech

Ventilační turbíny Lomanco slouží k odvětrání ventilačních šachet (stupaček), které kompletně odvětrávají koupelny, WC, digestoře aj. v panelových a jiných domech.
Ventilační turbína Lomanco nahradí stávající elektrické ventilátory - vysoké úspory zabezpečí nízké pořizovací náklady a nulové provozní náklady (odpadá elektroinstalace, poruchy a opravy, revize ap.).
Výměna elektrických ventilátorů na střeše za ventilační turbíny Lomanco zabezpečí skutečný tah ve stupačce a znemožní prolínání pachů v jednotlivých bytech napojených na stupačky.
Pořizovací náklady na ventilační turbíny Lomanco jsou přibližně do roka umořeny úsporami provozních nákladů stávajících zařízení.

TECHNICKÉ PROVEDENÍ VENTILAČNÍ TURBÍNY LOMANCO:


TYPY ZÁKLADEN:
standardní určená pro rovné střechy např. šindel, rovný plech, atd. Tento typ základny je standardně dodávaná jako součást balení u ventilační turbíny LOMANCO BIB (bezbarvá, černá, hnědá odpovídající barvě trubíny), VP8 (bezbarvá) v hliníkovém provedení se stavitelným krkem. V provedení nebarveného pozinkovaného plechu bez stavitelného krku pro prodloužení, rozdvojky a hlavice TIB, IB8. 

Základna je dodávána ve světle hnědé-cihlové, tmavě hnědé nebo černé barvě. Je určena pouze pro ventilační turbíny LOMANCO BIB. Tetnto typ základny není součástí žadného balení ventilačních turbín.

KRK je stavitelný dle sklonu střechy:
typ ventilační turbíny Lomanco GT12, IB8+VP8 - sklon střechy: 0° - 27°
typ ventilační turbíny Lomanco BIB - skon střechy: 0° - 45°

BAREVNÉ PROVEDENÍ:

 • základní bezbarvé (eloxovaný hliník popř. pozink u GT 12)
 • hnědá
 • cihlově červená
 • černá
 • bílá

Více informací a popisu zde.


Profil společnosti EDMONDS

Australskou společnost EDMONDS založil v roce 1934 pan Neville Edmonds. Tento mladý inženýr, si v témže roce patentoval ventilační turbínu. Tuto turbínu začal vyrábět v malé továrně v Sydney´s Crows West. Originální design, jemuž předcházel intenzivní výzkum, nechal vzniknout unikátní turbínu, která se začala úspěšně prodávat po celém světě.

V roce 1976 australská rodina McDonads koupila společnost od Nevilla Edmondse, který se své společnosti věnoval přes 40 let.

Společnost byla v roce 1983 reorganizována, od roku 1985 začíná s výrobou historicky nejúspěšnější ventilační turbíny HURRICANE. Turbína HURRICANE se díky svému designu s vertikálním uložením lopatek, speciálním ložiskům Tandaco a velkému průměru nasávacího otvoru stává předurčenou k intenzivní ventilaci velkých prostor. Společnost CSR Edmonds exportuje svoje produkty do více jak 70 států po celém světě. Jako jediný výrobce provádí vývoj v oblasti turbín, důkazem je novinka v sortimentu profesionálních turbín – hybridní turbína Eccopower, vyvinutá ve spolupráci s předním světovým výrobcem EC motorů – německou firmou EBMPAPST. Tyto vysoce výkonné turbíny mají tzv. garantované minimální sání a minimální spotřebu energie. Tímto se společnost CSR Edmonds zařadila k vyspělým světovým společnostem vyrábějícím špičková nízkoenergetická zařízení, která ke svému chodu využívají obnovitelný zdroj energie.


WINDMASTER

Ventilační turbína Windmaster, vlajková loď společnosti Edmonds, byla vyvinuta na základě letitých zkušeností a spojuje všechny klady, nashromážděné za léta vývoje a výroby turbín. Základem je speciální patentovaný dvojitý nosný systém, který využívá dvě přesná ocelová ložiska, která zabezpečují hladkou a klidnou činnost turbíny.


Přednosti systému:

 • Vyměnitelnost ložiska -Windmaster je první ventilační turbína na světě, u které mohou být ložiska snadno vyměněna majitelem domu.
 • Kopule vyztužená proti krupobití – Životnost ventilační turbíny může být omezena, jestliže dynamické vyvážení turbíny je porušeno následkem krupobití. Windmaster má speciálně vyztuženou kopuli navrženou k tomu, aby poskytla zvláštní odolnost proti krupobití.
 • Široká barevná škála – Windmaster je k dispozici v základním provedení – hliníkovém a v dalších 9 odstínech (viz. tabulka odstínů). Pokud budete mít zájem o speciální odstín, rádi ho pro Vás zajistíme.
 • Vysoká odolnost větru a dešti – Testována na odolnost větru 216 km/hod.
 • Hodí se pro všechny druhy střech – Díky univerzální rozteči základny a stavitelnému kloubu 0 – 45 stupňů lze turbínu SuperWhirly jednoduše instalovat na všechny tvary střech s různými typy stešní krytiny.

SupaVent

SupaVent je první ventilační turbína na světě, která je vyrobena z vysocejakostního polymeru s UV filtrem a zcela novým designem.


Výhody turbíny SupaVent

 • Vysoká účinnost – Zcela nový vertikální design lopatek turbíny zajišťuje vysokou účinnost při odstraňování tepelné zátěže půdních prostor a v kombinaci s ventilačními klapkami kvalitní ventilaci a ochlazování obytných prostor.
 • Vysoká odolnost Konstrukce turbíny, její tvar a uložení dvojitého ložiskového systému umožňuje vysokou odolnost nepříznivým povětrnostním podmínkám a vysokému větru – testována na odolnost větru 216 km/hod. Vysoceodolná popraskání, nekoroduje.
 • Barevné kominace – Dodává se ve třech barevnch odstínech (viz. tabulka odstínů).
 • Hodí se pro všechny druhy střech – Díky univerzální rozteči základny a stavitelnému kloubu 0 – 45 stupňů lze turbínu TurboBeam jednoduše instalovat na všechny druhy střešní krytiny.

TurboBeam

TurboBeam je první turbína na světě, která zajistí dokonalou ventilaci a zároveň slouží jako zdroj světla pro Vaše půdní prostory. Díky této kombinaci má uživatel za jednu cenu dvě důležité výhody – přirozenou ventilaci a osvětlení atického prostoru domu zcela zdarma.


Výhody turbíny TurboBeam

 • Vysoká účinnost – Zcela nový vertikální design lopatek turbíny zajišťuje vysokou účinnost při odstraňování tepelné zátěže půdních prostor a v kombinaci s ventilačními klapkami kvalitní ventilaci a ochlazování obytných prostor.
 • Osvětlení atického prostoru – Stavitelné kloubové hrdlo je vyrobeno ze speciálního hliníku, které je z vnitřní strany opat řeno speciálním UV a povětrnostním vlivům odolným zrcadlem s odrazivostí 98 procent, které zajišťuje přenos denního světla do atického prostou.
 • Vysoká odolnost – Konstrukce turbíny, její tvar a uložení dvojitého ložiskového systému umožňuje vysokou odolnost nepříznivým povětrnostním podmínkám a vysokému větru – testována na odolnost větru 216 km/hod.
 • Barevné kominace – Základní provedení je v přírodním hliníku, k dispozici je též 9 barevných odstínů (viz. tabulka odstínů).
 • Hodí se pro všechny druhy střech – Díky univerzální rozteči základny a stavitelnému kloubu 0 – 45 stupňů lze turbínu TurboBeam jednoduše instalovat na všechny druhy střešní krytiny.

TURBO VENTURA

Turboventura – ventilační turbína o průměru hrdla 150 mm, speciálně vyvinutá pro odvětrávání koupelen, WC, kanalizačních výpustků,sklepních prostor, vinnýc sklepů,…


Výhody turbíny Turboventura:

 • Vysoká účinnost – Zcela nový vertikální design lopatek turbíny zajišťuje vysokou účinnost při odstraňování pachů, vlhkosti a plísní, v kombinaci s vhodným potrubím a ventilační klapkou.
 • Vysoká odolnost – Konstrukce turbíny, její tvar a uložení dvojitého ložiskového systému umožňuje vysokou odolnost nepříznivým povětrnostním podmínkám a jiným vlivům (vlhkosti a vlivu agresivního prostředí ). Vysoceodolná popraskání, nekoroduje.
 • Barevné kominace – Dodává se pouze v černém provedení!
 • Hodí se pro všechny druhy střech – Díky univerzální rozteči základny a stavitelnému kloubu 0 – 45 stupňů lze turbínu TurboBeam jednoduše instalovat na všechny druhy střešní krytiny.

SuperWhirly

Ventilační turbína SuperWhirly byla vyvinuta pro extrémní podmínky tak, aby odolávala vysokému větru a extrémním podmínkám při zajištění bezpečnosti chodu turbíny. Turbína je vybavena automatickým brzdícím systémem, který při extrémním větru omezí její otáčky a zajistí její bezproblémový chod.
Při dodržení podmínek pro provoz zajistí účinnou výměnu vzduchu a příjemné prostředí po celých 24 hodin bez nároků na el.energii. Turbína je vhodná pro provoz v horských podmínkách.


Přednosti ventilační turbíny SuperWhirly

 • Dvojitý spodní nosný systém – Windmaster využívá dvě přesná ocelová ložiska uchycená v patentovaném spodním nosném systému, který zabezpečuje hladkou a klidnou činnost turbíny.
 • Vyměnitelnost ložiska – Windmaster je první ventilační turbína na světě, u které mohou být ložiska snadno vyměněna majitelem domu.
 • Kopule vyztužená proti krupobití – Životnost ventilační turbíny může být omezena, jestliže dynamické vyvážení turbíny je porušeno následkem krupobití. Windmaster má speciálně vyztuženou kopuli navrženou k tomu, aby poskytla zvláštní odolnost proti krupobití.
 • Široká barevná škála – Windmaster je k dispozici v základním provedení – hliníkovém a v dalších 9 odstínech. Pokud budete mýt zájem o speciální odstín, rádi ho pro Vás zajistíme.
 • Vysoká odolnost větru a dešti – testována na odolnost větru 216 km/hod.
 • Hodí se pro všechny druhy střech – díky univerzální rozteči základny a stavitelnému kloubu 0 – 45 stupňů lze turbínu SuperWhirly jednoduše instalovat na všechny tvary střech s různými typy stešní krytiny.

HURRICANE

Mnoho vědeckých studií a výzkumů potvrdilo, že produktivita zaměstnanců v nevětraném prostoru stagnuje a způsobuje jim obtíže. Svěží vzduch dovoluje lidem zvýšit pracovní efektivitu a dává jim pocit svěžesti a lepší nálady.

V dnešní době je mnoho budov, továren a pracovních míst navrhováno a konstruováno bez dostatečného přírodního proudění vzduchu, přitom čerstvý vzduch přináší obyvatelům těchto prostor větší pohodlí a komfort.

Základní charakteristika ventilační turbíny HURRICANE

Instalace turbíny HURRICANE poskytne Vašim prostorám efektivní systém proudění přírodního a svěžího vzduchu.

HURRICANE se hodí především pro komerční budovy, ventilaci panelových domů, továren, sportovních hal, ale také škol, kde je možno odvětrávat jednotlivé třídy.

Záruka na tuto turbínu je 15 roků. Turbína je atestována v několika nezávislých zkušebních ústavech po celém světě. Je vyrobena ze speciálního recyklovatelného tzv. „námořního hliníku“, aby odolala náročným klimatickým podmínkám. Je atestována na rychlost větru 240 km/h a odolnosti proti dešti.

 • Turbína HURRICANE hraje důležitou roli i po stránce bezpečnostní. V případě požáru turbína napomáhá k odtahu kouře z objektu.
 • Po prvotní investici jsou udržovací náklady na chod turbíny nulové.
 • Turbína funguje na základě rozdílu mezi nízkotlakou a vysokotlakou zónou. Těžký teplý vzduch stoupá vzhůru a je vyměněn za čistý a svěží. Turbína využívá také tzv. „komínového efektu“, který napomáhá v rotaci HURRICANE i v případě velmi slabého proudění vzduchu. Jak vítr roztáčí turbínu, vytváří se na závětrné straně podtlak, který způsobí nasátí vzduchu z objektu.
 • Speciálně navržená dvojitá ložiska TANDACO zajišťují bezpečný chod a stabilitu turbíny i v případě vysokých poryvů větru. Je zde využit systém plně uzavřeného ložiska, používaný u vodních črpadel. Ložiska jsou izolovány proti korozi.
 • HURRICANE díky své konstrukci lopatek vykazuje excelentní sací výkon – až trojnásobný oproti klasickým, „cibulovým“ turbínám, vyznačuje se vysokým doběhem a vysokou odolností vůči agresivnímu prostředí.

Společnost EDMONDS vyrábí turbíny HURRICANE také v titanovém provedení pro zvláště obtížné podmínky (excelentní chemická odolnost) a turbíny s hybridním pohonem, tzv. ECOPOWER.

Pro řízenou ventilaci se hrdlo turbíny doplňuje o manuální nebo elektrické klapky, kterými se reguluje chod turbíny a objem nasátého vzduchu.

 

 

Potřebujete další informace?
Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš email:
* Dotaz:
Antispamová ochrana
*